2.9 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále...

Růst ekonomiky eurozóny se zrychlil, překonal očekávání

Odhady signalizovaly, že se tempo růstu nezmění. Mezičtvrtletní...

Ford chce během čtyř let navýšit výrobu elektrických aut, což se odrazí na jeho ziskovosti

Výrobci elektroaut včetně Fordu se momentálně potýkají s více problémy v rámci dodavatelských řetězců.

Americká automobilka Ford plánuje do roku 2026 vyrábět více než dva miliony elektromobilů. To by mělo představovat přibližně třetinu z její celkové roční produkce vozidel. Zároveň by se tím měla zvýšit i ziskovost celé společnosti, jelikož marže u aut s elektrickým pohonem je vyšší oproti tradičním spalovacím pohonným jednotkám.

Jak informovala televize CNBC, výrobci elektroaut včetně Fordu se momentálně potýkají s více problémy v rámci dodavatelských řetězců. Aktuálně je na trhu nedostatek baterií. Zároveň výrazně zdražují drahé kovy jako nikl či kobalt, které jsou nezbytné pro jejich výrobu.

Ztráta důvěry
Investoři a analytici obecně přijali plány Fordu pozitivně, avšak někteří jsou vůči záměrům automobilky mírně skeptičtí vzhledem k tomu, zda se firmě podaří překonat současné problémy na trhu. Analytik banky Morgan Stanley se vyjádřil, že vůči této společnosti ztratil důvěru. Podle něj si Ford nedokáže zajistit dostatek základních materiálů pro výrobu baterií.

Samotná automobilka totiž minulý týden ve svém prohlášení vyjádřila obavy, že se jí nemusí do roku 2026 podařit vyrobit dostatek baterií pro svoji plánovanou produkci elektroaut.

Překvapivě dobré hospodářské výsledky
Ford minulý týden překvapil svými hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí. Provozní zisk společnosti se ztrojnásobil a dosáhl 3,7 miliardy dolarů (3,6 mld. eur). Důvodem takového nárůstu je zvýšený prodej nejnovějších luxusnějších modelů. Firma zároveň oznamí zvýšení dividend o 15 centů na každou akci.

Pozitivní hospodářské výsledky se odrazily i na růstu akcií. Ty během tří dnů za minulý týden posílily o více než 15 procent.

Reviews

Další články autora