3 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále...

Růst ekonomiky eurozóny se zrychlil, překonal očekávání

Odhady signalizovaly, že se tempo růstu nezmění. Mezičtvrtletní...

Bitcoin padl pod 19 000 dolarů a dostal se nejníže od června

Důvodem je negativní vývoj na akciových trzích a posilování dolaru.

Kryptoměny se oslabují a jejich celková tržní kapitalizace opět klesla pod hranici 1 bilion USD (1,01 bilionu eur). Cena bitcoinu ve středu padla pod 19 000 USD. přičemž se dostala na nejnižší úroveň od června. Důvodem je negativní vývoj na akciových trzích a posilování dolaru.

TASR o tom informuje na základě zprávy CNBC.

Bitcoin se kolem 14:25 SELČ prodával se ztrátou 6,15% (v průběhu 24 hodin) po 18.735,57 USD. Druhá největší kryptoměna, ether, která v uplynulých měsících výrazně překonala zisky bitcoinu, ztrácela přes 10% a obchodovala se po 1509,86 USD.

Centrální banky po celém světě ve snaze o zkrocení inflace razantně zpřísňují své měnové politiky. Americká centrální banka (Fed) v rámci aktuálního cyklu zpřísňování již zvedla úrokové sazby celkem o 2,25 procentního bodu. Trhy očekávají, že Fed bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb.

Zpřísnění měnové politiky Fedem podpořilo dolar a způsobilo prudký nárůst výnosů amerických vládních dluhopisů, což zároveň mělo negativní vliv na rizikovější aktiva.

Bitcoin od dosažení rekordního maxima 68.990,90 USD v listopadu 2021 ztratil přibližně 60 % své hodnoty a celková tržní kapitalizace kryptomen padla téměř o 2 biliony USD.

Reviews

Další články autora